Beyaz Saçlı Erkeklerde Saç Boyama Nasıl Yapılır?
Kuaför

Beyaz Saçlı Erkeklerde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri yaşlandıkça saçta yer yer çıkan beyazlardır. Gerçekten de beyazların çıkması ve artmasıyla erkekler olduğundan yaşlı görünebiliyor. Bunun için de çözümümüz bu saçları boyamaktan geçiyor. Beyaz saçlı erkeklerde saç boyama konusu bu hususta çok önemlidir.

Saçın Tamamının Boyanması Gerekmez

Beyaz saçlı erkeklerde saç boyama saçtaki beyazın azlığına/fazlalığına, beyaz renginin tonuna göre farklılık göstermektedir. Çünkü az az çıkan beyaz saçlar için saçın tamamını boyamak hem istediğimiz görünümü vermez hem de doğal durmaz. Başka bir yönden de tamamen beyazlamış bir saçı, örneğin simsiyaha boyamak da önerdiğimiz bir çözüm değildir.

Bu tip bir durumda kuaför eşliğinde saçı birkaç ton koyulaştırarak doğal ve karizmatik bir görünüm elde edebiliriz. Yine sadece yanlarda yer yer beyazlar çıkan bir saçta, üstleri ellemeden yalnızca yanlardaki beyazların kapatılmasıyla oldukça gençleşip istediğiniz saça kavuşabilirsiniz.

Usta Berber Tarafından Saçın İyice İncelemesi Şart

Saç rengimiz ne olursa olsun hepimiz doğal bir görünüm elde etmek isteriz. Doğal bir görünüm için de saç boyama işinden iyi anlayan bir erkek berberi çok önemlidir. Usta berber beyaz saçlı erkeklerde saç boyama işlemini şu şekilde gerçekleştirir:

  • Önce saçları baştan aşağı iyice inceleriz. Yani saçın tamamının mı yoksa bir kısmının mı boyanması gerektiğine ve hangi renk tonunun bu saça yakışacağı konusunda müşterimize bilgi veririz.
  • Karar verildiğinde saç boyasını hazırlamaya başlarız.
  • Kuru saçın tamamının boyanması gerekiyorsa tamamını; belli bölgeleri boyanacaksa o kısımlarını tarak ve fırça yardımıyla boyarız.
  • 20-25 dakika boyayı saçta bekletiriz.
  • Ardından kuaför tarafından saç tekrar yıkanır ve boyadan arındırılır.

Burada saç boyasının kalitesine de çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü organik olmayan, kalitesiz bir saç boyası saça zarar verir ve kavuşmak istediğiniz görünüme uzak kalabilirsiniz.

Beyaz Saçlı Erkeklerde Saç Boyama Nasıl Yapılır?
Beyaz Saçlı Erkeklerde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Saç Boyama Sıklığı ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkek berberi tarafından önerilen; saçlarınızın kestirildiği zaman boyamasıdır. Usta berber saçınızı boyadıktan sonra, boyanın kalıcılığını koruması için size bakım tavsiyelerinde bulunacaktır. Bu tavsiyelerden biri de boyalı saçlar için olan şampuanların kullanılmasıdır. Bu sayede saçlarınız yumuşak kalır ve saçın oksitlenmesini önler.

Beyaz Saçlarınızı Koparmayın

Dikkat edilmesi gereken bir nokta; saç boyandıktan sonra veya önce beyazların elle çekilmemesidir. Çünkü saçta çıkan beyazları çektiğinizde saç köklerinize ciddi zararlar verebilirsiniz. Berber eşliğinde istediğiniz görünüm hiç de zor değil.

Bir cevap yazın