El Ve Ayak Bakım Önerileri
Kuaför

El Ve Ayak Bakım Önerileri

El ve ayak bakım önerileri gündelik hayatımızda hem erkekler hem de bayanlar için önemlidir. Önceleri tırnak bakımlarını sadece bayanlar yaptırıyor olsa da günümüzde erkekler de artık el ve ayak bakımlarına önem vermektedir. Biz bu bakımlar konusunda müşterilerimizin beklentilerini doğru bir şekilde anlayarak bakımlar hakkında öneriler sunarak uygulamalarını sağlamaktayız.

Bakımlı Tırnaklar

El ve ayak bakımlarının temelini bakımlı tırnaklar oluşturmaktadır. Bu nedenle tırnakların düzenli bir şekilde ve doğru bir şekilde kesilmesi önemlidir. Kesilen tırnakların sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi ve tırnaklarınızın nefes alabilmesi için günlük uygulayacağınız bakımlar ile hem ellerinizin hem de ayaklarınızın hava almasını sağlayabilirsiniz.

Erkek El Ayak Bakımı
Erkek El Ayak Bakımı

El ve Ayaklarına Nasıl Bakım Yapabilirsiniz?

Berber ve kuaför gidişleriniz sürekli ve düzenli ise bu bakımlar her gidişinizde yapabilirsiniz. Biz gelen müşterilerimize istekleri dahilinde hem manikür hem de pedikür uygulamalarını yapmaktayız.

Öncelikli olarak;

  • El ve ayak tırnakları düzenli bir şekilde kesilir
  • Tırnakların yumuşaması için ılık suda bekletilir
  • Daha sonra yumuşayan tırnak kenarları temizlenir
  • Nemlendirici ve bakım kremleri uygulanır

Bu uygulamalar sayesinde usta berber ihtiyacı hissetmeden müşterilerimize kendi evlerindeki rahatlığı sunmaktayız. Genellikle erkek berberi olarak hizmet veren birçok yerde manikür ya da pedikür yapılmıyor. Ancak biz müşterilerimize bu uygulamaları istekleri doğrultusunda yapmaktayız.

Kendi İmkanlarınız ile Bakım

El ve ayaklarınıza kendi imkanlarınız ile günlük bakım uygulayabilirsiniz. Bunun için her duş alımından sonra özellikle ayak topuklarınızı bir ponza taşı ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında uygulayacağınız bakım kremleri ile ayaklarınızı yumuşatabilir ve çatlamalardan arındırabilirsiniz. Elleriniz içinde yine gündelik bakımlarınız iyi bir nemlendirici krem kullanmak olmalıdır. Özellikle kış aylarında yoğun bir şekilde ellerimiz kuruduğu için gündelik bakımlarınızda nemlendirici el ve ayak kremlerini atlamamanız gerekmektedir.

El ve Ayak Bakımı
El ve Ayak Bakım

Gündelik Hayatınızda Kullandığınız Ürünler İle Bakım

Birçoğumuzun evinde kullandığı ürünler ile çoğu zaman bakım yapabilmeniz mümkün olabilmektedir. Biz özellikle müşterilerimize zeytinyağı kullanımı önermekteyiz. Bakım ürünler arasında hem doğal hem de bulunabilir bir ürün olarak harikalar yaratmaktadır. Yine müşterilerimize uygulayacağımız özek bakımlar sayesinde de hem eller hem de ayaklar sağlıklı bir nefes alabilmektedir.

Bir cevap yazın