Erkeklerde Kaş Dökülmesi
Kuaför

Erkeklerde Kaş Dökülmesi

Günümüzde kadınlarda olduğu gibi erkeklerde kaş dökülmesi sorunuyla karşılaşabiliyorlar. Bu durumun altında yatan etkenler pek tabi genetik faktörler olabileceği gibi aynı zamanda yaşanan stres faktörünün de etkisi büyüktür. Kişide aynı zamanda bir kaş dökülme sorununun olduğunu söyleyebilmek için kişinin kalın ve gür kaşlarında yoğun bir azalma yaşaması gerekmektedir.

Genellikle kadınlarda görülen bir sorun olmakla beraber son yıllarda erkeklerde de görülebilmektedir. Kullanılan kaş boyası ve kaşlara sürülen birtakım kimyasal ürünlerin de bu duruma sebebiyet verdiğini söyleyebiliriz. Kaş dökülmesi sorunu için alanında uzman bir usta berber salonlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kaş dökülmesi bilindiği üzere genetik kaynaklı olabildiği gibi bazı kişilerde de birtakım uygulanan kimyasallar ve ilaç kullanımları da sebep olabilmektedir.

Genel itibariyle aslında doğuştan seyrek yapıda olan kaşlarının dökülme sorunu yaşadığını düşünen kişiler bu konuda yanılmaktadırlar. Çünkü her seyrek kaş dökülme sorunu yaşamamaktadır. Kişinin kaş yapısı genetik faktörlü seyrek olabilir. İstanbul bölgesinde uzun zamandır faaliyet gösteren alanında profesyonel bir ekipten oluşan kuaför salonumuzdan seyrek kaşlarınız için bakım hizmeti alabilirsiniz.

Kaş dökülme sorunu yaşayan kişiler düzenli olarak kaşlarına bakım uyguladıkları zaman bir zaman sonra sağlıklı ve gür kaşlara sahip olduklarının farkına varacaklardır. Dolayısıyla kimi kişilerde kaş dökülmesi geçici bir süre olabilir ve bakım ile düzelmektedir.

Erkeklerde Kaş Dökülmesi
Erkeklerde Kaş Dökülmesi

Dengesiz Beslenme Kaş Dökülmesine Neden Olabilir Mi?

Elbette ki dengesiz bir beslenme tarzı kişilerde mineral ve vitamin eksikliğine sebep olacağından kaş dökülme sorunları yaşanabilir.

Ayrıca:

  • Bilinçsiz kaş aldırmak
  • Kaşlara sürülen kimyasal ürünler
  • Kullanılan birtakım ilaçlar
  • Kemoterapi görmek

Bu sebeplerden dolayı kaşlarda dökülme ve seyreklik yaşanabilir.

Salonumuzda Verdiğimiz Bakım Hizmetleri Nelerdir?

İstanbul’un merkezinde profesyonel bir erkek berberi arıyorsanız bizimle irtibata geçebilir ve şu bakım hizmetlerimizi deneyimli ekibimizden talep edebilirsiniz.

  • Saç, sakal bakımı, tıraşı
  • Kaş bakımı, kaş ekimi
  • Cilt bakımı
  • Manikür, pedikür

Bu hizmetleri salonumuzdan rahatlıkla alabilirsiniz.

Salonumuzla İletişim?

İstanbul ilinde usta berber denilince akla gelen işletmelerden biriyiz. Randevu alabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın