Erkeklerde Peeling Yapımı ve Faydaları
Kuaför

Erkeklerde Peeling Yapımı ve Faydaları

Kadınlarda sıklıkla yapıldığı gibi erkeklerde peeling uygulaması da oldukça popüler ve önemlidir. Derideki ölen hücrelerin uzaklaştırılması için birtakım işlemler gerekiyor. Ve bu kısımda devreye peeling giriyor. Kadın erkek fark etmeksizin son derece popüler bir uygulamadır. Belli yardımcı temizleme ürünleri ile cilt ovalanarak temizlenir. Böylece deri üzerindeki gözenekler açılarak cilt nefes alır.

Peeling Yapmanın Faydaları

Peelingin en önemli faydası cilde nefes aldırmasıdır. Bunun yanı sıra ciltteki sarkmaları, erken kırışıklığı ve gözümüzün ve ağzımızın etrafında oluşan çizgilerin oluşmasını engeller. Aynı zamanda güneş lekelerini zamanla azaltır ve bununla birlikte güneşin cilde vermiş olduğu zararın önüne geçer. Sonuç olarak cilt parlak bir görünüme ulaşır ve derinlemesine temizlenir.

Erkeklerde Peeling Yapımı ve Faydaları
Erkeklerde Peeling Yapımı ve Faydaları

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling günümüzde birçok berber salonlarında sıklıkla uygulanmaktadır. Kullanılacak olan ürünün cilt üzerinde ovalanarak temizlik sağlaması ile olur. Peeling sonrasında da önerilen ürünleri kullanmalı ve güneş ışığında kaçınmalıyız.

Evde Peeling Yapımı

Usta berber salonlarında daha konforlu olsa da evde peeling yapımı da oldukça basittir. Cildi öncelikle peeling uygulamadan önce temizlemeliyiz. Daha sonra uygulayacağımız peeling maskesini göz ve dudak çevresine değdirmeden oval hareketlerle cilde yedirmeliyiz. Ve 20-25 dakika bekledikten sonra oluşan kabuk maskeyi soyabiliriz. Soyduktan sonra ise yüzümüzü güzelce yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayalım. Ancak etkisini görmek için düzenlikli aralıklarla peeling yapmak önemlidir.

Peeling Çeşitleri

Birçok şeyde olduğu gibi peelingde de birkaç yöntem vardır.

Bunlar;

  • Doğal Peeling
  • Kimyasal Peeling
  • Lazer Peeling

Hepsi cilde fayda sağlasa da her cilde uygun peeling çeşidi özeldir. Kuaför ve berber salonlarında müşteriye uygun yöntemi seçer ve uygularız.

Erkeklerde Peeling Yapımı
Erkeklerde Peeling Yapımı

Peeling Zararlı Mı?

Sürekli peeling yaptırmak birtakım yan etkiler göstermesine sebebiyet verebilir fakat düzenli yapılan peeling zararlı değildir. Berberlerdeki erkek berberi bu konuda daha detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Sonuç olarak birçok farklı çeşit ve yöntem olsa da usta berber salonlarında yapılan peelingleri yaptırmanızı öneririz. Çünkü bu şekilde daha düzenli ve daha güvenilir cilt bakımı yaptırmış olursunuz.

Bir cevap yazın