Kuaför

Kalın ve Gür Bıyıklar İçin Ne Yapmak Gerekir?

Erkeklerin aksesuarı sakallarıdır, hepsi bakımlı ve gür sakallara sahip olmak ister, peki kalın ve gür bıyıklar için ne yapmak gerekir? Kalın ve gür bıyıklar her erkeğin isteyeceği bir şeydir. Daha olgun ve karizmatik gözükmelerini sağlar. Bunun için birkaç adım uygulamak gerekir. Bu adımları erkekler evde de uygulayabilir veya kaliteli bir erkek kuaförü bulabilirler.

Bakım

Bakım en önemli adımdır. Sakallara bakım yapılırsa doğal olarak daha hızlı, gür ve sağlıklı bir şekilde uzarlar. Kalın kıllar sakalın daha gür görünmesini sağlar. Bakım için çok farklı yöntemler denenebilir, en önemlisi ise düzenli uygulamadır. Arada yapmak yerine rutin haline dönüştürmek bakımın başarılı sonuçlanmasını sağlar.

Bakım için gerekli olan şeyler;

  • Doğal yağlar
  • Büyük fırçalı tarak

Yağlardan Hindistan cevizi, jojoba, argan gibi yağlar en çok tercih edilenlerdir. Ancak yağ sürülmeden önce sakallar iyice temizlenmelidir. Bu yağlar sakalları besler, köklerinin daha sağlıklı olmasını sağlar ve dolayısıyla sakallar daha gür çıkar. Yağı uygularken her yere eşit dağılması açısından tarak kullanılabilir. Bu işlemi gece yaparsanız daha az rahatsız olursunuz, hem de sakal daha iyi bir şekilde emer.

Kalın ve gür sakallar için düzenli tıraş şarttır. Uzunluğunun çok bir önemi yok, rutin halinde birkaç günde bir tıraş olunursa zamanla sakallar daha kalın ve gür olarak çıkmaya başlar. Bu durum vücuttaki kıllar içinde geçerlidir. Ya da saçın kırıklarından aldırmak örneği verilebilir, bu sayede daha sağlıklı uzamasını sağlanır.

Kan Dolaşımı Arttırılmalı

Bu çok bilinen ve uygulanan bir yöntem değildir ancak yüzdeki kan dolaşımı hızlandırılırsa sakallarda otomatikman daha hızlı uzamaya başlar. Çünkü sakallar saçlar gibi uçtan değil dipten uzarlar.

Kaliteli Bir Kuaför

Tüm bu bilgiler ışığında biz, Ertuğrul Demir olarak en iyi saç bakımı-sakal bakımı hizmetini vermekteyiz. Sakalların daha hızlı, gür ve kalın uzaması için bakım ve doğru kesim önemlidir. En iyi erkek kuaförü sıralamasında ilklerde olmayı hedefliyoruz, çünkü her çalışanımız bu konuda eğitimli ve bilgili kişiler, bu sayede kendinizi emin ellere teslim edebilirsiniz. İstanbul’da etiler kuaför şubesi ile hizmet vermekteyiz. İstanbul dışında birde ulus kuaför şubesi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın