Kuaför Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Kuaför

Kuaför Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Erkek kadın herkes kuaföre gitme ihtiyacını zaman zaman hisseder, bir yerden sonrada zorunluluk haline gelir, peki kuaför seçimi nasıl yapılmalı, hangi faktörlere dikkat edilmelidir? Bu sorular herkesin kafasını karıştırır. Çünkü saçlar ve diğer kuaför hizmetleri kişinin dış görünüşü ile alakalıdır ve yanlış bir hamle her şeyin kötüye gitmesine neden olur. Bu yüzden kuaför seçerken bazı hususlara dikkat edilmelidir.

Temizlik

Temizlik en önemli unsurdur. Çünkü aynı yere binlerce kişi geldiği için mikrop kapma riski oldukça yüksektir. Bu yüzden salon temizliği ve uygulama esnasında hijyene uymak çok önemlidir. Görsellik açısından da hiç iç açıcı olmayacaktır. Ortak kullanım malzemelerde olmamalıdır, her müşteri için özel temizlik yapılmalıdır. Böyle bir ortamda cilt hastalıklarının bulaşması çok muhtemeldir.

Tecrübeli Kuaför ve Berberler

Saçınızı emanet ettiğiniz için dış görünüşünüz tamamen onların elinde olacaktır. Bu yüzden tecrübeli, işinde eğitim görmüş kuaförler tercih edilmelidir. Gitmeden önce araştırılabilir. Konum olarak daha gelişmiş ve merkezi yerlerde bulunanlar daha başarılı hizmet verirler. Kuaför seçimi yaparken belgesinin olup olmadığını inceleyin.

Diğer bakılması gerekenler;

  • El becerisi
  • Özellikle kesim ve boya gibi ince detaylardaki başarısı
  • Ekipmanları kullanışı
  • Ekipmanların zenginliği

Tecrübeli olan bir kuaför zaten hareketleri ile hemen anlaşılır.

Kuaför Seçimi
Kuaför Seçimi

Anlayışlı Bir Kuaför

Bazı kuaförler çok sert ve anlayışsız olabilir, müşteri haklarını hiçe sayabilir ve hiç istemediğiniz bir görüntü oluşturabilir. Böyle durumlarla karşılaşmayı kimse istemez. Kendi görüntünüzde nasıl bir değişim yapmak istediğinizi en iyi siz bilirsiniz, buna harfi harfine kuaförün uyması gerekir. Sadece kendi engin tecrübelerinden eklemeler yapabilir.

Kaliteli Bir Firma

Kaliteli bir firma arayışı içindeyseniz, Ertuğrul Demir ismiyle hizmet vermekteyiz. İşimizi en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hem hijyen hem de temizlik kurallarına harfi harfine uymaktayız. En iyi erkek berberi listesinin başına oturmaya adayız, tecrübelerimiz doğrultusunda mükemmel sonuçlar çıkartmaktayız.

İstanbul kuaför bakımından oldukça zengindir. Neredeyse her sokakta bir adet bulunmaktadır, fakat hepsi aynı kalitede değildir.

En önemli şey olan müşteri memnuniyeti bizim içinde ön plandadır. Nasıl bir model istiyorsa onu ortaya çıkartırız, üstüne o istemediği sürece ekleme yapmayız. Kaliteli dizayna sahip olan erkek kuaförü salonumuza herkesi bekliyoruz.

Bir cevap yazın