Manikür Hizmeti
Hizmetlerimiz

Manikür

El bakımı ve tırnak kenarlarının daha bakımlı bir görüntüye ulaşmasına etkili olan işleme manikür hizmeti denmektedir. Ellerin tırnak kenarlarındaki fazladan etlerin temizlenerek ayrılmasını sağlayan manikür işleminde herhangi bir acı durumu olmaz. Fakat profesyonel kişiler tarafından yapılmayan, yanlış manikür işlemlerinde kılcal damarlar kesilebilir ve kanamalar olabilmektedir. Bu yüzden manikür işlemi profesyonel bir yerde gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Erkeklerde Manikür İşlemi Neden Önemlidir?

Modern çağla birlikte erkekler de kişisel bakımlarına gün geçtikçe büyük özen göstermektedirler. Günümüzde oldukça popüler olan erkeklerde manikür uygulamaları, erkeklerin aylık bakımları arasına çoktan girmiş bulunmaktadır. El sağlığı açısından çok önemli olan manikür işlemi, profesyonel salonumuzda, büyük bir titizlikle müşterilerimize hizmet etmekteyiz.

Tırnaklarınızın etrafında oluşan derileri yok etmek için uygulanan bu işlemler ek olarak tırnak batma gibi sağlık sorunlarına da çözüm olmaktadır. Erkeklerin daha fazla dışarı da bulunmasıyla, tüm gün mikrop içeren ortamlarda kalabilirler. Bu durum çevredeki parazitlerin tırnak içlerine yerleşmesine neden olmaktadır. Manikür işlemleri oluşan bu mikropların tırnakta tutunmasını engelleyecektir. Manikür işlemlerinizi temiz ve titizlikle gerçekleştirebilmeniz için ertugruldemir.com firmamızın hizmetlerini sizlere sunmaktayız.

Manikür Hizmeti
Manikür Hizmeti

Manikür Hizmeti Nasıl Yapılır?

Firmamızın titizlikle sunduğu erkeklerde manikür aşamaları için yaptığımız adımları aşağıda maddeler halinde listeledik:

  • Firmamızda manikürü gerçekleştiren çalışanlarımız son derece profesyonel ve deneyimlidir.
  • Manikür işlemi sırasında kullandığımız bütün aletler hijyenik ve kalitelidir.
  • Manikür işlemi öncesinde, ellerinizi maniküre uygun şampuan, zeytinyağı yad a bitkisel yağlar barındıran bir suyun içerisinde, tırnak etleriniz yumuşayana dek tutulur.
  • Yumuşayan tırnak çevresindeki etler, temizlenerek bir bir ölü derilerden kurtulunur.
  • İsteğinize göre tırnaklarınızı kısaltma işlemi yapılır.
  • Tırnaklarınız törpü kullanılarak oval, küt ya da yuvarlak bir şekil verilir.
  • Manikür işleminde el tırnaklarındaki yumuşayan deriler temizlenip itilerek güzel bir görüntüye kavuşulur.
  • Müşterilerimize yapılan manikür işleminin en son aşamasında eller kremlerle nemlendirilir ve hafifçe masaj yapılır.

Manikür Hizmeti ve Hijyen

Manikür, herkes tarafından uygulanamayacak kadar önemli bir işlemdir. Bu sebeple son derece hijyenik olan salonlarımızda, müşterilerimizin sağlığını korumak için titizlikle çalışmaktayız. Erkeklerde manikür hizmeti sunan yerler eğer hijyenik ortamlarda yapılmazsa, kan yoluyla bulaşabilecek her türlü hastalığa davetiye çıkaracaktır.

Manikür İşlemleri Sırasında Dikkat Ettiğimiz Hususlar

Manikür işlemleri sırasında, tırnak etlerinin parçalanıp acımaması için ellerinizi suyun içerisinde iyice bekletiyoruz. Manikür aletleri her kullanımdan sonra sterilize edilip, bir sonraki müşteri için özenle hazırlamaktayız. Manikür işlemleri başlamadan önce ve sonra eller iyice temizlenmelidir. Bu sayede manikür işlemi sırasında mikrop kapılmasını önlemekteyiz.

Bir cevap yazın