Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?
Kuaför

Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Özellikle mevsim geçişleri sırasında hepimizin aklında mevsimsel saç dökülmesi nedir? Nasıl önlenir? Mevsimsel saç dökülmesi nasıl tedavi edilir? Gibi sorular vardır. Mevsimsel saç dökülmesi telaş yapmanıza mahal verecek kadar ciddi bir rahatsızlık olmamakla beraber aşırı bir şekilde yaşanması durumunda kellik başlangıcı yaşamamak için önlem almak gerekir.

Saç Dökülmeleri

İnsanın günde 50 ile 80 tel arasında saçı dökülür. Aynı oranda saç yeniden çıktığı için bu dökülmeler bizi etkilemez fakat bu dökülme 100 ile 150 telin üzerine çıktığı durumlarda bir sıkıntı var demektir. Aslında önemli olan saç dökülmesi değil saçın yeniden çıkıp çıkmamasıdır.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedenleri

Çoğumuzun sıklıkla yaşadığı bir problem olan mevsimsel saç dökülmesinin bazı başlıca sebepleri vardır:

  • Saçın aşırı güneşe maruz kalmış olması
  • Saçın klorlu ya da tuzlu su içinde beklemesi
  • Bütün saçların kendini aynı anda onarmaya çalışması
  • Genetik
  • Vitamin ve mineral eksiklikleri
  • Hormonsal bozukluklar

Gibi çeşitli sebepler mevsimsel saç dökülmelerine neden olur ya da tetikler. Özellikle erkekler tarafından ciddiye alınmadığında sonu kelliğe kadar gidecek dökülmeler için profesyonel bir bakıma ihtiyaç vardır.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?
Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Mevsimsel Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir?

Mevsimsel saç dökülmeleri özellikle yaz mevsiminden sonra, güneşe maruz kalan saçların kuruyup dökülmesi sonucunda oluşur. Dökülmelerin önlenmesi için saçların iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. İyi bir kuaför saçınızı incelemeli ve uygun bakım yöntemini kullanarak tedavi etmelidir.

Doğru Kuaför Seçimi Önemlidir

Saç dökülmesi deyince aklımıza ilk olarak kadınlar gelse de erkekler de bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Her erkek berberi bu konuya gerekli hassasiyeti göstermemektedir. İşini özenle yapmayan, usta berber olmayan kişiler dökülme konusunu bazen es geçmektedir. Kadın kuaförlerinin olduğu gibi erkek berber de bu konuya gereken hassasiyeti göstermeli ve kişinin hak ettiği bakımı yapmalıdır.

Bizler Ertuğrul Demir Erkek Kuaförü olarak ihtiyacınız olan her bakımı yapmak için bekliyoruz. Merkezimizde saçınıza bakım yaptıktan sonra akabinde erkekler için profesyonel saç bakımı tavsiyeleri de vererek bakımınızın devamlı olmasına yardımcı oluyoruz. Erkek kuaförü sektöründe başı çeken firma olarak biz, saçlarınıza değer veriyoruz. Saçlarınız emin ellerde.

Bir cevap yazın