Pedikür
Hizmetlerimiz

Pedikür

Pedikür hizmeti ayak bakımı için çok önemli bir bakım uygulamasıdır. Tüm gün iş yükünü çeken ayaklar, insanların en yakın dostlarıdır. Bu nedenle ilerde herhangi sorun oluşturmaması için ayak bakımı ihmal edilmemelidir.

Pedikür Nedir?

Pedikür sadece kadınlara yapılan bir uygulama değildir. Erkeklerin de ayak bakımlarına önem vermeleri günlük yaşam kalitelerini son derece etkilemektedir.

Bu nedenle ayak bakımınızı en iyi şekilde yapabilmeniz için Ertugruldemir.com firmamızı hizmetinize sunmaktayız. Erkeklerde pedikür işlemi tırnak sertleşmeleri, tırnak mantarları, tırnak batmaları gibi sorunlardan da kurtulma aşaması için çok önemli bir yere sahiptir.

Ayrıca salonumuzda standart olan erkeklerde pedikür hizmeti uygulamasının yanı sıra son zamanlarda büyük ilgi gören spa pedikür işlemleri de müşterilerimize sunmaktayız.

Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür, ele yapılan manikür işleminin ayak tırnaklarına yapılan temizlik ve bakım yapma işlemidir. Erkeklerde pedikür aşamaları ile öncelikle ayak tırnaklarının boyu kısalır, tırnaklar temizlenir, ölü derilerden kurtulunur ve törpülenme işlemleri yapılır. Bu işlemleri yaparken son derece hijyenik olan ortamımızla pedikür hizmetini sunmaktayız. Her işlemden sonra malzemelerimiz büyük bir titizlikle temizlenir ve diğer müşterilerimize hazır hale gelmektedir. Erkeklerde yapılan pedikür işlemi sadece estetik için değil, sağlık ve temizlik amacıyla da yaptırabilirsiniz.

Pedikür Yapılırken Detaylı Aşamalar

Pedikür yaparken ilk önce ayaklar ılık bir su içerisinde bekletilir ve yumuşatılması sağlanır. Ayaklarınız suyun içerisinde iyice ıslandıktan sonra, tırnaklarınızın çevresindeki ölü deriler yumuşamış olacak ve temizlenmesi çok kolay olacaktır. Ayaklarınızın iyice yumuşamasıyla birlikte ayak törpüsü kullanılarak ayağınızın taban ve tırnak yerlerindeki ölü deriler temizlenip, yumuşamış olan tırnak etleri kesilmektedir. Daha sonra tırnaklarınızı sizin istediğiniz uzunlukta kısaltarak, törpüleme işlemiyle son şekillendirmeleri yapmaktayız.

Pedikür Hizmeti
Pedikür Hizmeti

Pedikür İşlemi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedikür uygulamasını kendi evinizde uygulayabilseniz bile, tam olarak istediğiniz sonuçlar için profesyonel ekibimize başvurabilirsiniz. Tırnaklarınızda tırnak batmaları oluşuyorsa, son derece güvenilir olan merkezlerimize başvurabilirsiniz.

Pedikür yaptırırken neden bizi seçmeniz gerektiğini sizler için aşağıda maddeler halinde listeledik.

  • Bakım işlemlerinizi gerçekleştirmek için seçeceğiniz merkezimiz sizlere son derece hijyenik bir ortam sunmaktadır.
  • Pedikür işlemlerinizde diğer merkezlerde kendi özel pedikür setinizi yanınızda götürmeniz gerekiyorken, merkezimiz de malzemelerimizi her işlemden sonra cihazlarda sterilize işlemlerini özenle yapıp diğer müşterilerimize hazır hale getirtmekteyiz.
  • Ayaklarınız ıslatma ve yumuşama işlemlerini özenle yapıyoruz. Tam ıslanıp, yumuşamamış tırnak etleriniz cildinizde yaralar oluşturup, cildinizin tahriş olmasına neden olabilir.
  • Pedikür işlemlerimizde nem topu kullanarak, ayaklarınızı rahatlatıp, ferah kokmasını sağlıyoruz.
  • Uzman ekibimizle, tırnaklarınızı doğru bir biçimde kesme işlemlerini yapıyoruz. Ve oluşabilecek tırnak batıklarına ya da şeytan tırnağı gibi rahatsızlıkları önlemiş oluyoruz.

 

Bir cevap yazın