Renk Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?
Kuaför

Renk Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Renk kırma işlemi bir diğer ismiyle saç rengi silme sadece kadınlara değil erkeklere de yapılmaktadır. Boya silme ve boya akıtma amacı ile kullanılır. Yani bir çeşit zemin hazırlama işlemidir. Saçı sürülecek olan boyaya hazırlar. Saç rengini değiştirmek isteyen kişiler bu işleme başvurabilir. Özellikle zor geçiş renklerinde daha fazla tercih edilir.

Nedir?

Saçta en son hangi renk varsa önce o silinir ve uygulanacak yeni boyaya temiz bir zemin hazırlanmış olur. Bu sayede daha güzel bir sonuç elde edilir. Bu işlem sonrasında saça istenilen renk uygulanabilir. Özellikle çok açık veya koyu renkler için renk kırma işlemi gereklidir. Eski boya yapılmadan önce hangi renk varsa renk kırma sayesinde saç o hale getirilir ve bu renk üzerinden işlem yapılır. Örneğin saçınız pembeyse bir hafta sonra renk kırma işlemi uygulayarak başka renge dönüştürebilirsiniz. Ancak şu unutulmamalı, renk kırma işleminden sonra baz yani ana renge dönülemiyor.

Uygulama Saça Zarar Verir Mi?

Çoğu kişi bu işlemden korkuyor çünkü saçlarına zarar geleceğinden endişeleniyor. Aslında güzel ve kaliteli bir yerde yaptırırsanız hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Tecrübeli ve uzman kişiler tarafından yaptırılmalıdır, aksi halde saçlarda kopma yaşanabilir.

Renk Kırma İşlemi
Renk Kırma İşlemi

Beyaz Saçlar İçin Renk Kırma

Erkeklerde durmadan renk değiştirmek yerine beyazları kapatmak daha önemlidir. Bu yüzden beyaz saçlar için renk kırma işlemine mutlaka değinilmelidir. Bu işlem ile beraber beyazlardan dakikalar içinde kurtulunabilir. Erkekler için özel olarak üretilen madde, saç boyası gibi orjinal saç renginde değişiklik yapmamaktadır yani oldukça doğal bir görünüm sunmaktadır.

Kaliteli Berber Seçimi

Kuaför seçimi burada çok önemlidir. Kaliteli, tecrübeli ve uzman kişilerin yapabileceği bir iştir. Ertuğrul Demir olarak biz bu işin ehli olduğumuzu söyleyebiliriz. Sektörde lider koltuğunda oturmaktayız.

Neden bizi seçmelisiniz;

  • Temizlik ve hijyene önem veriyoruz
  • İstanbul kuaför merkezinde yer almaktayız
  • Tecrübeli çalışanlarımız var

Erkek kuaförü seçimi yaparken bu noktalara dikkat etmekte fayda var. Sadece renk kırma değil saç-sakal her türlü işlem ve bakımda en iyi sonuçları çıkartmaktayız.

En iyi erkek berberi olarak müşteri memnuniyetini 1. sırada tutmaktayız.

Bir cevap yazın