Erkekler İçin Profesyonel Saç Bakım
Kuaför

Saç Bakımı

Erkekler için profesyonel saç bakımı tavsiyeleri araştırıldığında, karşılarına yeterli bilgi içeren kaynaklar çıkmamaktadır. Profesyonel bir bakım sağlamanın birinci koşulu düzenli olmaktır. Saçınızın bakımı için haftanın belirli günlerini ayırmanız gerekir. Böylece duştan önce ya da sonra saç bakım uygulayarak, günlük yorgunluğunu alabilirsiniz.

Nemlendirme ve Bakım

Berber ziyaretinizden sonra, saçlarınızda kırılma ve sertleşme yaşamış olabilirsiniz. Bunun nedeni kuaförünüzün saçlarınızı keserken ya da fön çekerken kırmasıdır. Özellikle işinde yeni olanlar, konu hakkında bilgisiz olanlar, saçlarınızı kesmeden ya da fön çekmeden önce nemlendirmez. Böylece kuruyan saçlarınıza şekil verirken sıcak hava oldukça zorlayıcı olur. Saçların krem ya da nemli ıslaklık verici ürünlerle ıslatılarak kurutulması ve şekillendirilmesi gerekir. Bu kural kadın ve erkek ayırt etmeksizin uygulanmalıdır.

Saç Bakımı ile Saç Yapınızı Koruyoruz

Kuaför işletmemizden alacağınız saç tıraşı hizmetinde, her zaman sizi ve saçlarınızı düşünerek işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dilediğiniz modeli kestirdikten sonra saçlarınızın hala yumuşak olduğunu göreceksiniz. Özel bakım ürünlerimiz, saçlarınızın sertleşmeden ve kurumadan bakım görmesini sağlamaktadır. Evlerinizde de özel bakım kürlerinden kullanarak saç bakımı yapabilir, düzenli bir bakım sistemiyle saçlarınızın her zaman parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Şampuan Tercihi

Usta berber çalıştırdığımız işletmemizde en sık karşılaştığımız sorunlardan birisi de saçların hızla dökülmesidir. Doğru şampuan kullanımı, saçlarınızı verimli hale getirir. Onaylanmış, kalitesi belirli olan şampuan markalarını tercih etmeniz saçlarınızı geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle erkekler için üretilmiş şampuanlar, her gün duş aldığınıza yıpranan saçlarınızı koruyacak ve bakım yapacaktır.

Saç Bakımı

Erkeklere Evlerde Uygulayabilecekleri Öneriler

Erkek berberi işletmemizde, müşterilerimizden en sık aldığımız sorulardan birisi de bakımı evde nasıl devam ettireceklerine yönelik olandır.

Bu aşamada onlara:

  • Saçlarına özel bakım yağları uygulamalarını,
  • Sprey ve jöleden olabildiğince uzak durmalarını,
  • Fön çekerken saçlarını mutlaka nemlendirmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.

Kadınların saçlarına oranla çok daha az bakım istiyor gibi görünse de, erkeklerin saçları da zaman içinde bu bakımsızlıktan dolayı dökülmeye başlar. Dökülme başladıktan sonra düzenli bakımlar yapılarak yavaşlatılabilir. Bunun yanında kalitesiz ürünlerin devamlı kullanımı da bu süreci oldukça kısaltarak hızla kelleşme yaşatacaktır.

Bir cevap yazın