Saç Rengini Koruma Yolları
Kuaför

Saç Rengini Koruma Yolları

Boyalı saçlarınızın ilk günkü kadar canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız saç rengini koruma tavsiyelerine dikkat etmelisiniz.

Özellikle ısındığında saçınızın donukluğa daha yatkın olduğu günlerde saç bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Her ne kadar usta berber tarafından saçlarınız boyansa bile, rengi korumak zahmet isteyen bir konudur.

Peki, boyalı saçlara nasıl bakarsınız? Renkli saç bakımı için sizler için önerilerle karşınızdayız. Bu ipuçları sayesinde ilkbahar saç renginiz çok yoğun görünecek!

Saç Maskesi Önerisi

Renkli saçlarınız varsa saç renginizi koruyan ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ürünlere erkek berberi merkezimizden de kolayca ulaşabilirsiniz.

Birçok saç bakım sorunlarına çözüm olmak için kurduğumuz kuaför merkezimiz, müşteri memnuniyetini kazanmış durumda. Saç kremini uyguladıktan sonra maskeyi nemli saça uygulamanızı tavsiye ederiz.

Saçınıza uyguladığınız saç maskesi, saç tellerini güçlendirir ve boyanmış saç renginin solmadan veya sarkmadan uzun süre tellere yapışmasını sağlar.

Saç maskesi ile en iyi sonucu almak için saçınızı sıcak bir havluya sarmanızı öneririz. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra, sıcak bir havluyu saçınızın etrafına sarın ve maske tavsiye edildiği sürece saçınızda tutun. Saç maskesi, sıcak hava ile birlikte saça daha iyi nüfuz eder. Ardından ılık suyla saçınızı durulayın ve farkı görün!

Saç Rengini Koruma Yolları
Saç Rengini Koruma Yolları

Saçları Güneşten Koruyun

Güneş sadece cildimize değil saçlarımıza da çok zararlıdır. Özellikle boyalı saçlarınız varsa, onu güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Daha sıcak havalarda güneş koruyucu ürünler gardıroptan çıkarılmalıdır. Kullandığınız saç bakım ürünlerinin UV ışınlarına karşı korunduğundan emin olmak iyi bir fikirdir. Dışarı çıkarken uygulayacağınız bir güneş koruyucu sprey de saçınıza zarar vermemeye yardımcı olacaktır. Birçok kuaför merkezi boyalı saçların güneşten korunması gerektiğini öneriyor.

Saçınızı Yağlarla Besleyin

Boyalı saçların kurumasını ve solgun görünmesini önlemek istiyorsanız yağ kullanabilirsiniz. Saça anında parlaklık ve yumuşaklık sağlayan bu yağlar saç tellerinin yenilenmesine yardımcı olur. Bakım yağı kuru veya nemli saça uygulanabilir. Durulama gerektirmeyen bu yağlar yakında sizin için vazgeçilmez hale gelecektir. Türkiye’nin en iyi berber merkezlerinden biri olarak, bizim deneyim ve tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın