Saçta Elektriklenmeyi Nasıl Önleriz?
Kuaför

Saçta Elektriklenmeyi Nasıl Önleriz?

Saçta elektriklenme genelde kadınlarda yaşanan bir problem gibi görünür fakat erkeklerde de sık sık karşılaşılır. Genelde hava değişimleri ve saç kuruluğu neden olur, saçlar tel tel gözükür ve sanki elektrik çarpmış gibi telleri havada uçuşur. Bu görüntü dış görünüşü olumsuz etkiler. Özellikle saçları yıkadıktan sonra fön çekince daha fazla meydana gelir, kış aylarında havadaki nem oranı düştüğü için elektriklenme de artar. Birkaç yöntem ile saçlarınızın daha nemli olmasını sağlayabilirsiniz. Usta berber statüsünde bulunan Ertuğrul Demir olarak size en iyi hizmeti vermekteyiz.

Saçları Nemlendirmek

Elektriklenme kuru saçlarda daha sık görülür. Bu yüzden önce saçları nemlendirmek gerekir. Bunun için kullandığınız şampuan, saç kremi ve tarak çok önemlidir. Mutlaka saç kremleri kullanmanız gerekir. Gün içinde kuru şampuan kullanmak da iş görebilir. Eğer hemen kabaran bir saça sahipseniz gün içinde tarak kullanmak daha da elektriklenmesine neden olur. Saç bakımınıza saçınızı nemlendirecek ürünler eklemeyi unutmayın. Saçları her gün yıkamakta kurumasına neden olur, gün aşırı yıkamak daha doğrudur ve kış mevsiminde bu süre uzatılabilir.

Düzleştirici Kullanımı

Fön çekmek yani saçı düzleştirmek elektriklenmeye en çok sebep olan şeydir. Düzleştirici kullanıyorsanız maksimum sıcaklıkta sadece bir kere düzleştirin, birden çok kez temas ettirmek saçlarınızı yıpratır ve kurutur. Hatta bunu sürekli yaparsanız saçlarınız kopabilir. Düzleştirme öncesi koruyucu ürün sürmek de elektriklenmeyi en aza indirecektir.

Saçta elektriklenme
Saçta elektriklenme

Tarak Kullanımı

Tarağı sadece duş sonrası kullanmanıza gerek yok, saçlarınızı yıkamadan önce kökten uca tarayın. Bu sayede hem daha iyi yıkanır hem de duştan çıkınca düğüm olmayacağı için tararken saçlarınız zorlanıp kırılmaz ve elektriklenmez. Saçları kurularken havluya sürtmekte elektriklenmeye neden olur hem de ıslak saç çok hassas olduğu için kırılır. Tarak seçimi de oldukça önemlidir. Metal yerine doğal kıllı ve ahşap fırçalar tercih edin.

Kaliteli Bir Kuaför

Kuaför seçimi çok önemli. Tüm bu detayları evde uygulayabilirsiniz fakat bilinçsiz bir kuaföre giderseniz hiçbirini yapmaz ve saçlarınızı kırıp elektriklendirir. Bu yüzden tecrübeli ve eğitimli yerleri tercih etmelisiniz. Ertuğrul Demir olarak işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.

Berber arayışı içinde olanları bize davet ediyoruz çünkü müşteri memnuniyeti bizim için 1. sıradadır. Asla mutsuz bir şekilde ayrılmayacağınıza sizi temin edebiliriz.

Erkek berberi deyip geçmemek gerekir;

  • Tarak kullanımı
  • Saç nemlendiricileri sürmek
  • Kısa saça fön uygulaması

Gibi detaylar bilgisiz bir berberin aklına gelecek detaylar değildir.

Bir cevap yazın