Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Kuaför

Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınların çok fazla aksesuarı vardır, ancak çoğu erkeğin tek aksesuarı sakallarıdır, peki sakal bakımı nasıl yapılmalıdır? Sakal bakımı erkekler için çok önemlidir. Özellikle uzun sakal çok moda olmuştur. Oluşturduğu estetik görünüm erkeklerin daha olgun ve karizmatik görünmesini sağlamaktadır. Fakat bakımsız sakal aksi bir durum oluşturur, kötü bir görüntüye neden olur.

Sakal Şampuanı Kullanımı

Sakal temizliğine çok dikkat etmelisiniz, özellikle uzun sakallı olan kişiler her gün hatta gün içinde birkaç kez sakalını yıkamalıdır. Çünkü sakal karışabilir, sertleşebilir ve hatta düğüm olabilir. Bunun için özel üretilmiş sakal şampuanlarını kullanabilirsiniz. Bu şampuanlar sakala nazikçe bakım yapar, yumuşacık ve temiz olmalarını sağlar. Saçınız için kullandığınız şampuan sakalda çok iyi olmayabilir. Özellikle doğal ürün kullanmaya dikkat edin.

Saç Kremi Kullanımı

Saçlarda kullanıldığı gibi sakallarda da kullanılır, böylece yıkama sonrasında sert ve tiftik tiftik görünümün önüne geçilmiş olur. Sakallar daha rahat taranır, yumuşak ve parlak görünür.

Sakal Bakım Yağları

Sakallar için özel üretilmiş bakım yağları bulunmaktadır, bakım esnasında mutlaka kullanılmalıdır. Sakalların daha gür çıkmasını, çıkarken daha parlak ve yumuşak görünmesini sağlarlar. Yani sakalları beslerler.

Kullanılabilir yağlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Zeytinyağı
  • Jojoba yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Argan yağı

3’ünü farklı zamanlarda veya karıştırarak kullanabilirsiniz, piyasada da hazır sakal yağları bulunmaktadır.

Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tarama

Sakallar gün içinde hava şartları ve temas ile beraber sıkça karışabilir, bu yüzden mümkün olduğunca taranmalıdır. Ufak bir tarak taşıyabilirsiniz. Karışık görünüm bakımlı durmayacaktır, tarakla düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düzgün Kesim

Sakalları keserken düzgün kesim şarttır, eğer yamuk yumuk olursa öyle uzamaya devam eder ve zamanla karışır. Kötü gösteren kıllarda alınmalıdır, sakal tarandıktan sonra makas ile temizlenebilir.

Kaliteli Berberler

Kaliteli berber arayışı içindeyseniz, biz Ertuğrul Demir olarak bu işin ustasıyız, sakalların daha bakımlı görünmesini sağlarız ve kesiminde oldukça dikkatli davranırız. Sadece sakal değil saç bakımı konusunda da rakiplerimiz arasında en iyisiyiz.

En iyi erkek kuaförü nerede arayışı içindeyseniz bize ulaşabilirsiniz. Erkeklerin dış görünüşe hava katacak sihirli dokunuşlar bizden çıkmaktadır.

Konum kuaför ve berber seçiminde oldukça önemlidir etiler kuaför şubemiz ile sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırız.

Bir başka şubemiz ulus kuaför de de tecrübeli ve eğitimli eller bulunmaktadır. Kendinize bize gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın