Sakal Düzleştirme Nasıl Yapılır?
Kuaför

Sakal Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Sakal geçmişte üreme ve dominantlık için bırakılırken aynı zamanda diğer erkekler arasından sıyrılıp dikkatleri üzerine çekme amacı da taşırdı. Günümüzde resmen bir sakal zirvesi yaşamaktayız. Bu yüzden sakal çeşitleri de oldukça artmıştır. Usta bir berber eşliğinde hayal ettiğiniz sakallara ulaşmanızı sağlıyoruz. Sakal düzleştirme son derece profesyonel olmaktadır.

Çekici ve Bakımlı Bir Sakal İçin

Erkekleri kadınların gözünde daha çekici kılan opsiyonlardan biri haline gelen sakalın bakımı oldukça önemlidir. Aynı zamanda bir erkeğin tarzını ve duruşunu da ortaya koyduğu için şekil verilmiş, düzgün bir sakal isteriz. Eğer düz şekilde uzayan bir sakala sahipseniz bakımı daha kolaydır.

Ancak kıvırcık veya dalgalı uzayan bir sakal dağınık bir görüntü yarattığı için, kıvırcık veya dalgalı sakala sahip olanlar uzatmamayı tercih edebiliyor. Merak etmeyin, herkes usta berber veya kuaför ile kolaylıkla karizmatik bir sakala sahip olabilir. Özellikle kıvırcık veya dalgalı sakalları düzgün ve bakımlı hale getirebilmek için sakal düzleştirme yöntemini uyguluyoruz.

3 Aya Kadar Kalıcı

Sakal düzleştirmesi işlemi ile kıvırcık veya dalgalı olan sakalı “düz” bir hale getiriyoruz. Hatta genetik olarak düz sakala sahip olanlar bile tercih edebilir. Çünkü sabah uyandığınızda düz olsa bile tarayarak ve bakım yağları ile daha düz hale getirdiğiniz sakallarınızı; sakal düzleştirmesi ile uzun süreli dümdüz hale getirerek daha sağlıklı ve çekici bir görünüm sağlıyoruz. Sakal düzleştirmesi işlemi kalıcıdır ve yaklaşık 3 aya kadar kalıcılığını korur.

Sakal Düzleştirme Nasıl Yapılır?
Sakal Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Usta Berber Elinden Geçmesi Şart

Sakal düzleştirme işlemini aşama aşama anlatacak olursak:

  • Erkek berberi ile öncelikle sakalları güzelce yıkarız.
  • Sakallara en uçta köküne kadar sakal düzleştirme kremi sürüyoruz.
  • Kuaför salonunda 15-20 dakika, sakal kremi iyice emebilsin diye bekliyoruz.
  • Süre geçtikten sonra fön makinesiyle düzleştirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Burada sakal düzleştirme işleminde kullanılacak ürün oldukça önemlidir. Çünkü kalitesiz bir ürün kullanılırsa sakallarınız zarar görebilir. O yüzden usta berber eşliğinde bu işlemi gerçekleştirmeniz hem daha sağlıklı hem de daha kalıcı olacaktır.

Bakımlarınızı İhmal Etmeyin

Usta berber tarafından 3 aya kadar kalıcı olan sakal düzleştirme işlemi gerçekleştirildi. Bundan sonra ise sakalın kalıcılığını kaybetmemesi için size berberimizin önereceği bakım yöntemlerini uygulamanız önemlidir. Bu sayede karizmatik görünümünüzü uzun süre koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın