Yüz Tipine Göre Sakal Kesimi
Kuaför

Yüz Tipine Göre Sakal Kesimi

Erkeklerin aksesuarı da sakallarıdır, bu yüzden kesimde önemli önemli olan şey yüz tipine göre sakal kesimi yüz tipine göre sakal kesimi kişinin daha iyi bir dış görünüşe sahip olmasını sağlar. Farklı sakal modelleri mevcuttur, hangisinin size daha uygun olduğunu öğrenmek için önce yüz tipinizi belirleyin ve ona göre şekillendirme yapın. Tabi bu aşamada tercih ettiğiniz berber, kuaför de oldukça önemlidir.

Kirli Sakal

Eğer ince ve zayıf bir çeneye sahipseniz kirli sakal size uygun olabilir. Özellikle babyface denilen yüz tipi için ideal bir kesimdir. 3-4 günlük uzamış sakal modelidir, sivilce gibi cilt kusurlarını kapamaya da yardımcı olur. En klasik modellerden biridir.

Keçi Sakalı

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz daha ince ve köşeli göstermeyi sağlayacaktır. Özellikle kısa saçlar ile de daha güzel durmaktadır. Çene kemiğinin hemen altı sakallar için en ideal bitiş noktasıdır. Ufak bir kesim hilesi ile yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Kalın Bıyık ve Kirli Sakal

Sakal dışında özellikle kalın bıyık bırakmakta oldukça popüler bir hal almıştır. Bu erkeklere daha maskülen bir hava katmaktadır. Neredeyse her yüz tipine yakışır, ancak kalın telli saçları olan erkeklere daha fazla yakışır. Bıyık uzunluğuna çok dikkat edilmelidir, tarak ile taranmalı ve bakım ihmal edilmemelidir.

Yüz Tipine Göre Sakal Kesimi
Yüz Tipine Göre Sakal Kesimi

Uzun Sakal

Uzun sakal eskiden daha az tercih edilirken son zamanlarda oda oldukça popüler olmuştur. Özellikle oval yüze sahip erkekler tercih etmelidir, ince ve dar bir yüze sahipseniz biraz daha geniş görünmesine neden olabilir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz de kenarları keserek daha yumuşak bir görünüm sağlanmalıdır.

Kaliteli Bir Kuaför

Eğer ki bakımlı ve güzel bir kesime sahip sakallar istiyorsanız bizi yani Ertuğrul Demir’i tercih edebilirsiniz. Erkek kuaförü sektöründe lider koltuğuna oturmaya istekliyiz.

En iyi erkek berberi arayışındaysanız bize ulaşabilirsiniz, müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır.

Kuaför seçimi için dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Kalite ve tanınırlık
  • Temizlik ve hijyen
  • Uzmanlık ve tecrübe
  • Merkezi lokasyon

İstanbul kuaför olarak en merkezi yerdir, bizde lokasyon olarak ulaşımı oldukça rahat bir yerde bulunmaktayız.

Bir cevap yazın